Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Kulti im dita ime"

Teksti i kėngės:

(2 herė)
Sa herė bie shi
Edhe zhduket dielli
Trishtimi zbret nga lart
Si rrufe nga qielli

Mbi shpirtin e lodhur bie vapė edhe shi
Ngjyrė gri ėshtė qyteti
Dhe vetė njerėzit janė gri
E sytė tradhėtojnė
Nga dhimbja lotė pikojnė

(refreni)
Mė sulmojnė nga ēdo anė
Vagabondė politikanė
Pa tė drejtė dhe kėrcėnime
Po mė vrasin ditėn time
Pa dritare dhe pa dyer
Sytė e mi xhama tė thyer, jo
------------------

Sa herė bie shi
Edhe zhduket dielli
Trishtimi zbret nga lart
Si rrufe nga qielli

Mbi shpirtin e lodhur bie vapė edhe shi
Ngjyrė gri ėshtė qyteti
Dhe vetė njerėzit janė gri
E sytė tradhėtojnė
Nga dhimbja lotė pikojnė

(Refreni 1)

(refren 2)
S'dua famėn as pushtetin
Perandorin apo mbretin
Unė do bėhem mish i rrahur
Tė harroj se nga kam ardhur

S'dua lutje pėr afshime
Kulti im ėshtė dita ime
-------------------

S'ke ē'tė mė marrėsh
E nuk kam ē'tė tė jap
U kėput mes yjesh
Si gjethe e thatė

Mė mbajnė nėpėr kėmbė
Si shkrepse e djegur
Gjithė jetėn shtatazanė
Me foshnjė tė vdekur

(Refreni 1 dhe 2)


*Pėrgatiti: Theothor Habilaj dhe Eda


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012