Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Vlera e Xit"

Teksti i kėngės:

Kaloje mes nesh si copė meteori
Por goja jote njė fjalė nuk e nxorri
Dikush fėrshėlleu dhe tha OK
Njė tjetėr e thirri kometa Hallej

Ē'e dua unė burrin ta marr pėrdore
E nuk mė blen dot njė akullore
S'kalohet jeta me ujė e kos
Campari e Whisky mė mire mjekos

(refren)
Moj e lehta nuk shkon jeta
Veē me syrin te kuleta
Ekuacion po tė ish rinia
Vlera X-it: Dashuria
-----------------

Dikush njė natė i dhuroi njė lule
I fali nje "Po" e pastaj nje puthje
Tė nesėrmen ai na vjen i pirė
Nė sy njė lot, nė fytyrė i nxirė
Tymosi cigaren e foli nervoz
"Ajo u fejua e mori njė boss"
Pėrpiqesh erė lehtė si pema nė pyll
Je meteor, pse s'bėhesh yll


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012