Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Drejt fatit tim"

Teksti i kėngės:

O merrmė o fllad
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg
O lėrmė trishtim
mė ler tė endem drejt fatit tim

Makina ecėn me shpejtėsi
plepat lėmon i ėmbli fllad
Drejt horizontit nxitoj unė tani
ku me thėrret shpirti im endacak

Fotografia e nėnės nė xhep
dhe njė cigare e shtypur aty
O nėnė po iki diku atje tej
Do te mėsohem tė rroj dhe pa ty

O merrmė o fllad
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg
O lėrmė trishtim
mė ler tė endem drejt fatit tim

Kjo vesė e hėnės
sytė po mi lag, mi laaaag

Kjo hėnė e vogėl sa pika e vesės
tė tjerė qytete ndriēon kėtė natė
rrugė e panjohur ėshtė liria
ku mė thėrret shpirti im endacak

Nė ēdo qytet ku unė do ndaloj
vec i panjohur dua tė jem
njė kalimtar pa lidhje me turmėn
dua qetėsi, ēdo lidhje mė tremb

O merrmė o fllad
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg
O lėrmė trishtim
mė ler tė endem drejt fatit tim

Kjo vesė e hėnės
sytė po mi lag, m'i laaaag.

O merrmė o fllad
dhe si njė gjethe lėshomė ti larg
O lėrmė trishtim
mė ler tė endem drejt fatit tim


*Pėrgatiti: lira


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012