Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Parku i dhimbjeve"

Teksti i kėngės:

Ka njė park ku vetėm rri shikon
Edhe nė darkė dhimbje dha tė shtogve
…dridhje shpirti parkun e kėnaq
Trotuarėt tingujt vuajtjet vallėzojnė mbi park
E pas me hap njė tren harresash
…mundohet tė mė kapė

E nė krahė kam netėt
Qė ėmbėl mė vajtojnė
E parė kthema vajzėn
Qė lehtė ti kėndoj

(refren)
Mė kan thėnė se e kanė parė
Mbi njė lot duke qarė
Dua sytė ti shoh prapė
Ti flas fjalė si i marrė

Nė errėsirė flokėt mi prek
Goten time kanė lėnduar
Arome e vajzės po mė pret
Nuk mė le as pėr tu larguar
----------------

Para meje buzėqesh nga pas liqenit gri
Unė lundroj mbi valėt e ndjenjės time
...qė nesėr do tė mė ikė
Mėrmėritet qė vrapojnė pa mua nėpėr shi
Ndezin vonė nė park njė dritė kujtimesh
…dhe i shuajnė pėrsėri

E nė krahė kam netėt
Qė ėmbėl mė vajtojnė
E parė kthema vajzėn
Qė lehtė ti kėndoj

(Refreni dy herė)

*Pėrgatiti: M.& F. Gjino


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012