Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Tana"

Teksti i kėngės:

Nė moshėn e dashurisė
Kur isha 20 vjeē

Me dhimbje mora rrugėn
Vasho pėr nė kurbet
(2 herė)

Tė lashė ty moj Tanė
Tė lashė moj nė vetmi

Tanėn dhe Korēėn time
Vallė do t'i shoh njė ditė
(2 herė)

(Refren)
Mendoja, mendoja
Mes dhimbjesh kujtoja
Shkėlqimin e syēkave te saj
Se shkoi dashuria
Se shkoi lumturia
Po vyshket, venitet ajo vashė
---------- (2 herė)

I vetėm nė kėt' botė
Larg o nė Selanik

Tanėn dhe Korēėn time
Vallė do t'i shoh njė ditė
(2 herė)

Nėna larg mė shkruan
Se Tana ėshtė martuar

Tani s'mbetet gjė tjetėr
Zemrės t'i vė njė gur (2X)

(Refreni 3 herė)


*Pėrgatiti: Elda & Olsa


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012