Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Dashuria"

Teksti i kėngės:

Sa herė tė kam pritur
Tek vendi qė ne dimė
Mes shiut rrėke
Kur era fryn stuhi

Tė dy tė lagur, strukur qėndronim
E s'ndjenim ne vetmi
Vetė mė mėsove se dashuria
Ka diell dhe nė shi
Vetė mė mėsove se dashuria
Gjithė qiellin ka ēati

Mes qershive mjaltė qėndruam ne tė dy
Kokrrat qė nga lart pikonin lėng nė sy

E zgjatėm duart, pėrkulėm degėt
Por kokrra s'morėm dot
Ty tė mos kisha pranė ato ēaste
E etur do te ndjehesha dhe sot
Ty tė mos kisha pranė ato ēaste
E etur do tė ndjehesha dhe sot

Njė ditė buzė detit mė pyete si fėmi
"Vallė dashuria a deti ka mė thellėsi?"
Pastaj i dashur kokėn mbėshtete
Pėrgjigje prisje kot
S'di nė ē'thellėsira humba e tėra
Por di se s'dilja dot

Sa herė tė kam pritur
Tek vendi qė ne dimė
Mes shiut rrėke
Kur era fryn stuhi

Tė dy tė lagur, strukur qėndronim
E s'ndjenim ne vetmi
Vetė mė mėsove se dashuria
Ka diell dhe nė shi
Vetė mė mėsove se dashuria
Gjithė qiellin ka ēati


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012