Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Pesha e fatit"

Teksti i kėngės:

(zėri i parė)
O shpirti im
Mos bjer nė dėshpėrim
S'u mbytėn ėndrrat tona
Ne detin e trazuar
Nė kėt' mjerim pa fund

Mos mė kėrko
Le tė ikim larg
Tė bėjmė pakėz dritė, sadopak
Nė kėtė errėsirė tė gjatė

(zėri dytė)
O nėnė jam larg
Pėr ty mė djeg njė mall
I varfėr jam ndonėse para unė kam
Por s'jam pranė teje

E ndjej se gjumi mė ėshtė vrarė
Nė ėndrra shoh unė sytė e tu
Dhe klith porsi i marrė

(zėri i tretė)
Fli o shpirti i mamit
E di pse sonte qan
Ke lodra, ēokollata
Por babin se ke pranė

Mbyll pra syēkat zemėr
Kujto ti sytė e tij
Nė ėndėrr puthe pak
Nė mėngjes tė vijė ai

(refren nė kor)
Ej ti qė mban trishtim
Jo, jo mos prit lufto
Bėj dritė si njė Naim
Dhe jeto
-----------------

(zėri dytė)
O nėnė jam larg
Pėr ty mė djeg njė mall
I varfėr jam ndonėse para unė kam
Por s'jam pranė teje

E ndjej se gjumi mė ėshtė vrarė
Nė ėndrra shoh unė sytė e tu
Dhe klith porsi i marrė

(zėri i tretė)
Fli o shpirti i mamit
E di pse sonte qan
Ke lodra, ēokollata
Por babin se ke pranė

Mbyll pra syēkat zemėr
Kujto ti sytė e tij
Nė ėndėrr puthe pak
Nė mėngjes tė vijė ai

(refreni)

Pėr herė tė parė
Panė dritė sytė tanė
Ku ēdo gur i rrugicės sime
Zgjon mall

Pėr herė tė parė
Panė dritė sytė tanė
Ku dashuria
Ka mė tė bukurat fjalė…

(refreni)


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012