Faqja Kryesore  >> Libri i Përshtypjeve
Shkruaj njė mesazh
Faqja 73/100
(mesazhet 406 - 420 nga 1500)
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] (73) [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 30/04/2007 23:58:00
mirembrema te gjitheve si kaluat sot
dhe naten emire dmnje dite sa me te bukur per nesr
ciao
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Agustin
peshkopi

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3 Dėrgo Email
 30/04/2007 23:34:59
Mirmbrema dhe pershendetje te gjithve,po ju shkruaj ca vrgje per dashuri.Je e bukur je si nje yll ,je ashtu sic te enderoja me ato sy boj qell,me ato buzet e tua,me nje bukuri te rrall ti me ke verbuar.eci rruges i menduar naten ty duke te kerkuar te te gjej sa me shpej te te them TE DUA .Kete ja kushtoj ANES nga greqia .edhe njeher ju pershendes te gjitheve dhe naten e mir.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi bionde
genova

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1)
 30/04/2007 17:28:04
Pershendetje Sallaku dhe te uroj dhe ty gjithe te mirat dhe familjes tende .
Po te shkruaj disa vargje te poetit tim te dashur ti e di se kush eshte se e ke shkruar para meje :

Porsi kanga e zogut t'veres
qi vallzon n'blerim te prillit
porsi i ambli fllad i eres
qi Imon gjit e drandofillit
porsi vala e bregut t'detit
porsi gjama e rrfes zgjetare
porsi ushtima e nje termetit
ngjashtu a gjuha jone shqype
......
Nje pershendetje speciale per te gjithe ju .
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 30/04/2007 15:06:16
(Vazhdim)!
Nuk me mjaftuan shkronjat dhe vazhdonpoezia e Fishtes:

"Prej njaj goje sot te brohorisim:
Me gjuhe t'veten, RRNOFTE SHQYPNIA!"

Kam shprese qe te mos i ngelet hatri a'snjerit per vrejtjen time.Pamvaresisht se shkruaj rralle ka shume vite qe jam pjesemarres i rregullt ne kete faqe dhe i lexoj c'do dite pershtypjet dhe materialet e keti web. te mrekullueshem.
Nje pershendetje per te gjithe miqte e mi te vjeter dhe te rinj.
Ju uroj fat mbaresi ne pune, studime dhe kudo ne jete
Respekt per te gjithe!
"Sallaku"
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 30/04/2007 14:54:46
Nje pershendetje per te gjithe!
"Bionde"!
Te uroj shendet si ty dhe familjes tuaj!
Faleminderit per pershendetjen dhe te uroj gjithe te mirat e botes!
Pershendes te gjithe pjesmarresit e kesaj faqje te bukur.Shume te bukura si temat ashtu edhe poezite.
Po dhe nje vrejte kam per ata qe shkruajn ne gjuhe te huaj ketu!
Cdo njeri qe shkruan ketu minimumi dy ghuhe te huaja i di.Po te fillajme te shkruajm ne gjuhe te te tjereve behet nje lemsh qe nuk e merr vesh njeri ketu...!
Le te kujtojme vergjet e te madhit Gjergj Fishta!:
"Pra, mallkue njai bir Shqyptari
qe kete gjuhe te Perendis,
Trashigim qe na la i pari
trashigim s'ja le ai fmis!
E atij ju thafte po goja!
Qy perbuz kyt gjuhe hyjnore!
E n'gjuh te huaj pa ken nevoja
flet e te veten e len mas dore.
Neper gjuhe shqype bote mere
ka me ju njoft se c'fis ju kini
Ka me ju njoft per shqiptar
Trima n'za ashtu si jeni!
Prandaj, pra ne e doni fisin!
mali bregu dhe Malcia,
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Agustin
peshkopi

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3 Dėrgo Email
 30/04/2007 00:27:32
PERSHENDETJE ANGJELA NGA ATHINA .ELPIZO NASE KALLA KE OLA DHEKSJA CERETIZMA SE OLUSH IKI STIN ATHINA APO EMENA MENO KEFALLONJA KALI NIKTA.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Agustin
peshkopi

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3 Dėrgo Email
 30/04/2007 00:12:30
Pershendetje te gjitha vajzave kudo qe ndodhen ,ajzat qe ndodhen ne greqi se dhe vet jam ne greqi nje pershendetje te gjitheve shqiptareve kudo qe ndodhen .
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 29/04/2007 22:03:27
vajza nga londra se di si jetonne te vertet ne londer po nga ato qe une di ka plot qe jane me pass dhe gjithnje jane ne social dhe punojne ne te zeze ndaj thashe
sepse une kshu kam degjuar qe po ua marrin pass ngaqe kane sjelle prinderit e tyre aty dhe keta vete jane te regjistruar sikur kosovare e prinderit vijne dhe paraqiten shqi[ptare te shqiperise ne decumenta qe u nevojitet per vise dua te them certificat pass e te tjera kete kam degjuar une


persh te gjitheve qe shkruani ketu
ju puth te gjitheve kalofshi sa me mire
Fillimi i faqes 
Dėrguesi ilda

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; YPC 3.2.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; InfoPath.1)
 29/04/2007 21:16:27
Hi vjaza nga londra how are u lol? thns per eprshendetjen edhe une me pridrit jam yllo po ka shum te rinj e te reja qe ndodhen fillikat ne mergim . have a good time.

Pershendetje tani ckemi si je ti lal ? flm edhe ti per pershendetje , kjo qe shkrojta une per disa mund te jet thjesh nje poezi po per shume te tjer eshte pjes e jetes
qe vuajn per ket gje .

bye all
Fillimi i faqes 
Dėrguesi vajza nga londra

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Sky Broadband; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)
 29/04/2007 17:33:53
Erisa ata qe jane ne te zeze dhe me social nuk kane pashaporta ne angli motra,,,,,une thjesht po them ate qe kam degjuar nga te tjeret.

Me pak fjale ata qe skane pashaporta do ti bejn kontroll dhe nese gjejn fakte qe jane shqiptar do ti kthejn ne shqipri. Kjo mund te ndodhi mbasi shum organizata angleze jane hapur ne shqipri. Mund ti kontrollojn informacionet nga shqipria dhe i transferojn ketu ne angli. Te them te verteten nuk e di se si funksionon kjo gje thjesht po them si mund te ndodhi.

Tani gezohem qe te pelqeu poezia. Me vjen shum keq per humbjen e shokeve tu nuk di c'te them vetem te rroni vete. Kuptohet kur na ndodhin gjera te tilla nuk ndjejm dot gje tjeter vetem se trishtim por ama skemi c'te bejm kto gjera i ka jeta ndac te na pelqejn ndac mos. Te ngushelloj.

ciao te gjithve
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
 29/04/2007 17:22:16
pershendetje te gjithve jeni shum te mir
pershendetje eriza e gezohem ne je mir dhe gezon me familjen tende
e flm per kurajon ce po me jep pershum gjera shum shum faleminderit
nje pershendetje edhe juve ilda
e pa harruar poezija e jua
mu mbusren st me lot kur e lexova kete poezi
te lumt sikur mi ke marr nga spirti keto fjal te lumt te lumt je nje atdhetare e vertet
pate harruar dhe ty vajza nga londra
te prshendes pozi shum e bukur
po si me lat duke lexuar edhe keto dy or ce kisha pushim
spo me behet te iki me ne pun
pershendetje o skender
te uroj gezime ejo me merzi se kjo merzija te plak para kohe
ju betohem se tani po caj si femi
nuk e di ne e keni degjuar kengen e bujar camilit
zera ne fund te detit
e gjeta rastesisht
ketu une humba 4 shok ce u rrita me ta
ne i dini ca fjal ce i thojn ne kete kenge
alo alo hajde se u mbytem ooooo
e nje alo bab po mbytena ne mes te detit
ndoshta zoti pona shpeton
me falni me falni po me erdhi e pa pritur kjo kenge
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 29/04/2007 16:19:04
do te thote ata qe punojne te te zeze dhe jane ne social e kane sjedhe prinderit e tyre do u merren pashaportat
ishte se ishin shqiptar te shqiperise dhe jane shkruar si kosovar apo jo
Fillimi i faqes 
Dėrguesi vajza nga londra

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Sky Broadband; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)
 29/04/2007 14:03:14
-Dashuria-
Dashuria eshte si qjelli
Nganjehere ka shum gezim
Oh ta shikosh ate qjell te bukur
Oh Zot sa shum ndricim
Dhe ata yje aq te ndricushme
Dhe aji qjell plot pasterti
Kshu eshte dashuria me gezim dhe plot embelsi

Epo nganjehere te shkaterron
Ashtu sic nuk del jasht nga ajo fortun
Ashtu te mbyllet zemra
Dhe drit nuk shikon

Oh sa trishtim
ndjehesh si ne nje pyll te frikshem
qe sdi rrugen e drites

Ndjehesh i humbur
i vetmuar nga cdo ane
duhet te shikosh mire
qe te gjesh rrugen e mbar

Dashuria eshte e frikshme
ka shum dite ne hidherim
por neqoftese mendohesh mire
do te dalesh ne drit
dhe do te ndjesh gezim

Kshuqe mos vepro pa menduar
kthjellohu ne fillim
mos u be i nxituar
se shum here nuk e arrin ate qellim

Duhet te jesh i qete
rrugen ta leshosh
mos ndjek llafe c'do here
mbasi per nje sekond te vogel
c'do gje e shkaterron

Tregoni paqe
krijoni dashuri
jepini dashuris tuaj ngrohtesi
dhe gjithni do te keni embelsi, lumturi
Fillimi i faqes 
Dėrguesi vajza nga londra

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Sky Broadband; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)
 29/04/2007 13:49:05
Tani dhe XXX faliminderit per pershendetjen dhe gezohem shum qe ju pelqeu poezia,,,ju pershendes.

Erisa eshte e vertet qe ne filim po shkruanin ne gazeta qe do ti meren pashaportat dhe mundesisht ti kthejn ne shqiperi ata qe kane terhequr njerez nga shqiperia dhe jane mare vesh qe jane shqiptar. Por tani ka dale lajmi tjeter qe anglia nuk meret me asnje shqiptar qe ka pashaport,,,,rendesi ka qe mos te kete bere krime. Por me duket se e kane kapur serish me ata qe jane ne te zeze ose me social.

Ilda poezi shum fantastike,,,,te pershendes,,,,megjithese une i kam prinderit ketu me bere te ndjeja mallin dhe trishtimin e atyre beqareve qe jane ne kurbet pa asnjeri. Bravo na shkruaj ca poezi te tjera.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi biondia
genova

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1)
 29/04/2007 11:17:44
Pershendetje
Nje pershendetje te gjithe shqiptareve kudo qe jane me rastin e festes se 1 MAJIT dites se punetoreve ,ju uroj te gjitheve vajza dhe djem shqiptare qe punoni qe kjo dite te sjelle per ju cdo te mire dhe lehtesi ne pune .Nje pershendetje prinderve qe puojne per te mbajtur familjet por dhe nje pershendetje te ngrohte femijeve -punetore qe punojne per te ndihmuar famifjen qe nuk kane mundesi te studiojen por punojne atyre u shkon ky urimi im i vecante .Shkon ky urim miqve te mi ;
sallakut ,brunit,durreshenavlsh zografit e florit e papirusit sepse e di qe punojne dhe i uroj nga zemra GEZUAR FESTEN
Nje urim per te gjithe ato qe nuk shkruajne me ne kete faqe me shpresen qe te shkruajne perseri .ciao
Fillimi i faqes 
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] (73) [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2003