Faqja Kryesore  >> Libri i Përshtypjeve
Shkruaj njė mesazh
Faqja 74/100
(mesazhet 391 - 405 nga 1500)
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] (74) [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 29/04/2007 00:57:42
te lumte skenderi ka besim qe ashtu ehste e vertet po vetem te qeshja nuk kam dicka kundra
naten te gjitheve
Fillimi i faqes 
Dėrguesi skenderi
athin

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)
 28/04/2007 22:12:09
mirmbrema per te gjith ckemi mire jeni si ja kaloni mire keni cene me shendet me me familje mire keni cene me keni mungu shum per pare nuk ju pys se per mua eshte gjeja e fundit se parat sa vijne sa hkojne dhe nejet vetem shendeti familia dhe shoqeria jan ce mbesin ne jet dhe ne zemer .ju uroj te ja kaloni nja fund jave te kendshme dhe plot mbarsi . mirembrema ERSA UNE nuk humb kurr dhe ekam tregu vetenne kete jet dhe kur eshte desh te jem pran shokeve kam cene dhe jam nje njeri ce nuk humb kurre megjithate mos te merzis mete miat kam pasur pun shum dhe kam cene i merzitur shum per ca gjera ce si prita por jeta i ka keto duhet te ti leme mrapa te te kaluarat dhe te shikojme per para .nje mirmbrema per rezin te kam kthu pergjigje kurte don zemra ty te bisedojme une jam gati vec dua te me lesh nje mesazh nje dit per para dhe mundte them shum gjera ce kan te bejne nje mij vjet para eres sone dhe shum te tjera ok naten e mire per te gjith kudo ce jeni ne kete bot ciaooo
Fillimi i faqes 
Dėrguesi ilda

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; YPC 3.2.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; InfoPath.1)
 28/04/2007 21:00:13
Larg vendlindjes i pa shpi
i pa shpres pa shoqeri
Eci rruges si i humbur ,
zemer thyer jo i lumtur.
Me djeg malli per vendlindjen
Me djeg malli per nene time
Qe e lash me duar ne gji duke
rrjedh lot si femij.
Fjalet e fundit rruga e mbar mos me harro te kam djel .
Te kam djel e me ke nene
te qoft hallall gjiri qe te kam dhen.
Te qoft hallall o biri ime
ty te ka nena te vtimin tirm
Me perqafo edhe njer
mbeta vetem , dhe e mjer .
ne ato caste u largova ne vend
te humbur une mbarova.
I pa njour pa cdo njeri
i pa jet , pa ardhmeri .
Ulem ne sofer per te ngern
me merr malli per te thirr nene.
S'hate buka skalon dita
ku te lash nuk te dita
Kalojn muaj kalojn vite
nena ime a me prite
Dashte zoti te gjej gjall
a ta shkauj kete mall
Te takoj edhe njerher
te perqafoj si ateher.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Ilda

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; YPC 3.2.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; InfoPath.1)
 28/04/2007 20:42:42
Pershendetje te gjith ju qe shkruani ketu ,, edhe nje pershendetje te vecant per ata qe kan koh qe nuk shkruajn .

~~~~~~~~~~~poezi~~~~~~~~~
O vuajtje e madhe me emrin mergim
jete e veshtire jet ne perendim.
tatuazh ne zemer , munges per gjithcka
vuajte ne shpirt kujtim qe lam pas .
shkaterrimtare ne jet
pertje kufinjev vuajte e vertet
kujtime familjare qe s'harroen leht
rrugve te botes
me koke mbrapa kemi mbet.

bye
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 28/04/2007 20:11:55
Miredita te gjitheve

ckemi si kaluat ne kete dite pushime shpresoj te kete qene e tille per ju

Tani ckemi si ke kalu ti ckemi nga anglia gjithnje i merzitur mer vendlindjen tende ti tani ka plot sikur ti o Tani kurajo duhet esuar ketu ku jemi nukka zgjidhje .kam degjuar qe po u merren pashaportat shume njerezve atje prej atyre qe akne marre familjet e tyre dhe qe nuk ishin te regjistruar ne menyre te dreje po krej me identifikime te ndryshme asgje nga ato qe u perkasin ne te vertet eshte e vertet apo jo
shpresoj ti mos te kesh nje problem me kete

skenderi ku je ti si kalove na shkruaj dicka dhe na thu ne qe te harruam

ok ju uroj te gjitheve nje fundjave sa me te kendeshme per ju
ju puth ciao
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer..iwp

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
 28/04/2007 16:10:36
pershendetje te gjithve e uroj te jeni mir e tja kaloni mir ashtu sic u deshiron zemra

bravo vajza nga londra
per poezin ce ta thot zemra e ta shkruan dora ne gjuhen e memes e jo ne anglisht
lum shqiperija per bi e bija ce ka ce se harrojn kurr gjer ne vdekje jeni shum te mir.
e ju lutem mos e harroni gjuhen mem
se esht derdhur shum shum gjak perta mbroitur e trashiguarn ne shekuj.
dit te bukura ketu ne angli
eh sa te gezuar jan njerzit ketu kur dalin dit te bukura me djell..eh ne pra ju sherbej ce te rrin rehat e tju sherbejm per cfar deshiroj perte ngren apo pir
e malli me shtohet kur i shikoj duke festuar datlindje
e ndersa datlindjet tona pothuaj se i kemi harruar
se ne datlindjen ton mungon familja
mungon ajo shoceri ce u rritem
e ketu na rrethoj vec njerez te huaj
ce zdin te hecin mallin astete largojn merzi
e kur te jepet shanci me taku ndonje shqiptar te duket sikur ke taku kret familjen e shoket se ja dim hallet njeri tjetrit e cmallemi kretsisht.respekte
Fillimi i faqes 
Dėrguesi XXX
UK

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
 28/04/2007 13:25:10
Vajza nga Londra te pershendes dhe te uroj gjithe te mirat.Poezia e bukur vertet shume e bukur po nuk ka gje se ndoshta nje dite do te ikesh dhe do ta nxjerresh mallin . pershendetje te gjitheve .
Fillimi i faqes 
Dėrguesi angela athens

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.11) Gecko/20070312 Firefox/1.5.0.11 Dėrgo Email
 27/04/2007 23:48:53
mirbrema albania
pershndetje tek eriza faleminderit per llafet e mira dhe mire se jy gjeta .
skender ise adikos alla den pirazei proxorame brosta
rezi nuk kuptova ti elejes alla sinfono oti mithiolojia ellinikh einai to kati allo
jam voriopiriote kai tymi mou kai kamari mou kai den drepome jiayto
ayto san apantisi se mia psyxi
si per jy qe jeni shkiptar
gjume te embel
Fillimi i faqes 
Dėrguesi rezi
Tirane

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) Dėrgo Email
 27/04/2007 17:36:37
o Skender pse i merr gjerat ters?!Jane fragmente te marra nga "Autobiografia e popullit ne vargje" e Ismail Kadarese.sjam vorioepirjote.Ekziston ne internet disa zbulime nga te huajt por e nga shqiptaret se mitologjia greke e ka zanafilen nga ajo shqiptare.Aferdita=AFER+DITA ETJ Odhisea odisea vjen nga fjala udhe si e fjalet luludhi,nga lule,metode, peiudhe ,periodizim etjE di Qe mbase e ke te veshtire jeten atje ,e une kam patur
caste te tilla.Ta kam thene me perpara.Sikur e lame te flisnim perngjashmerite midis gjuheve kulturave?! Bota eshte nje vend i vetem e njerezit jane banoret e saj.Pse te mos shuajme konfliktet mqs jemi nje nga popujt me te vuajtur?TI leme disa njerez ne injorancen e vete.Ska gje me te keqe se nje mendje e mbyllur.Mendoj se duhet te kerkosh Falje.

O BIR I SHPIRTIT !
Keshilla ime e pare eshte kjo : ki nje zemer te delire , te sjellshme e rrezelluese , qe iyti te jete nje sovranitet i lashte , i pavdekshem e i perjetshem .
Bahaullah.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi lali
gjermani

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
 27/04/2007 16:57:10
Jam lali nga gjermania desha te bej nje pershendetje per te gjith shqiptaret.Tung kalofshi mirë.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi vajza nga londra

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)
 27/04/2007 15:16:09
Hey jam ajo qe fola ne anglisht me pare, kam deshir te shkruaj nje poezi.

Jam larg vendit tim
per ate mendoj gjithni
jam larg atdheut tim
o mem, o drit o dashuri

Kur jam me ty ndjej ngrohtesi
kur jam me ty kam lumturi

O memedhe sa bukuri
shikon vajza djem plot gjalleri

Ke ngrohtesine e atdheut tend
ke embelsine e gjallerimit

O sa bukur ne shqiperi

Me mer malli per ty memedhe
vij tek ti, por iki perseri
sikur te kishe paqe,,,,edhe me shum hare
kurr nuk do te leja ne vetmi


Kete poezi ja dedikoj te gjith ju motra dhe vellezerve jashtetit si dhe vetes time, qe vendit tone e duam shum por ne ate nuk jetojm dot. Kjo eshte nga korrupsioni dhe nga ekonomija keqe, gjithashtu sikur te kishte me shum paqe dhe liri,,,,(pa thashetheme te medhaja) do te ishte perfekt......por cte bejm c'do shtet i ka kto gjera, dhe ndodh qe ne vendin tone jane me te keshikoja se ne shume shtete te tjera.

ciaooooo
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Pretty gal from london
UK

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)
 27/04/2007 15:00:30
Hey everybody how r u,,,,,,haven't written in ages, I can see that none of my previous friends r writting here any more,,,,its a shame,,,but hey u gotta move on.

Well I wish the new members good luck, and dont argue a lot alright cous its not good.............

Ja kaloofshi sa me mire dhe patci nje fundjave sa me te kendshme.

ciao
Fillimi i faqes 
Dėrguesi skenderi
athina

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 27/04/2007 14:51:18
mierdita perte gjith ju uroj te jeni mire dhe tja kalono same mirew .REZ VOROPIRIOTI TE THEM NJE GJE nuk e kam ne zakon te ofendoj nje ri vec te lutem ne cofte se ka munesi lere propoganden ne kete flet se ne radhe te pare ju voropiriotet nje jete brez pas brezi spiune dhe te pa bese keni cene dhe ju duhet ta mbroni ate shciperi se ju dha buke dhe ju shpetoj nga genocidi i Metaksas dhe ngelet atje se do ju zhdukte ai sepse te gjith ju ishit spiune dhe sot lozni me njenjat ete tjerve keni kujdes ju lutem. dhe ta dish se gjaku i pederave nuk behet kurr gjak shqiptari ok
se ju keni nje histori me emer pou legeste i aderfares tis ebropis ok
nje gje ta dish se shqiptar ne gjak sbehesh kurr . se pushtat jan pushta dhe jo burra
tja kalojsh sa me mire
te them mos te hish me ne propogand se sdihet cfar mund te ndodh ok PROSOKI MI PEZIS ME TIN ZOI SOU OK
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Rezi
Tirane

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) Dėrgo Email
 27/04/2007 14:30:52
Prsh te gjitheve.Uroj te jeni mire.poezine popullore veshtire ta quash thjesht poezi.Eshte nje bote e kompletuar per jetese autonome.ngjan me1keshtjelle pergatitur per rrethim mijera vjecar.Kur shfleton poezine popullore ke deshire te jesh nene,baba, te dashurosh,te shkosh ne lufte e te kthehesh madje ete vdesesh si ne kenge.Per vlerat qe mbart, urtia qe shfaq zevendeson shkollen, gazetat, universitetin.siguria e saj per ti dhene pergjigje problemeve filozofike, politike, ekonomike, fetare e historike seshte shenje kokfortesie por shenje sigurie. Siguri qe eshte pervoje mijera vjecare.Te kujton pluhurin kozmik prej te cilit u krijua universi,Sasia e informacionit qe jep poezia popullore shqiptare eshte aq e madhe sa qe emrat e autoreve jane pika uji mes 1 oqeani.Nga heronjte e homerit, te mitologjise e te demonologjise greke e gjer te poema bizantine(Digenis Akritasi)
shtrihet filli i ngjashmerise se eposit tone me ate Greko-bizantin.Ulis vjen nga fjala udhe(Odhiseu Udhesi) .Dihet bot
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
 27/04/2007 01:44:08
MIrembrema te gjitheve

pershedes te rinje e ketij sit vajzen nga athina miresevjen ne faqe se do kesh rastin dhe te pertforcosh gjuhen shqipe nje favor per ty dhe gjithashtu kenaqesia jone te jesh me s nesh na duhet shoqeri


Tani pershendetje ke te drejtye me ato qe ke shkruar dashuria eshte sikur droga alcooli duhani e le nje dite do mos ta provosh me po nuk te iken nga mendja duhet nje zemerim nje mosqetesi e trurit nje merzi per ta vazhduar perserio dhe dashuria eshte e njejte mundohesh ta haroj po me shume dashurohesh ke frike nga humbja dhe pse ndonjehere nuk ke zgjedhje tjeter
cte besh o tani kjo eshte jete jeta eshte si nje loje ate e them une gjithnje nje loje qe luhet here e humben here e fito kjo ehste
Skenderi pershendetje flm per persh qe me ke bere une nuk kam humbur jo gjithe shkruaj kur klam mundesi po te reja cfare te shkruajme thuaj cdo gje ehste e vjeter nuk ka te reja kane mbaruar o skenderi presim dicka te re nga ti te mna hapesh ndonje teme si thu
Fillimi i faqes 
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] (74) [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2003