Faqja Kryesore  >> Libri i Përshtypjeve
Shkruaj njė mesazh
Faqja 83/100
(mesazhet 256 - 270 nga 1500)
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] (83) [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit
Dėrguesi ALBANIA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1) Dėrgo Email
 10/04/2007 15:08:48
DHE SHPIRTRAT
E TYRE,
DO TE VINE TE PREHEN NE VATREN KU,
KONGJIJTE ISHIN SHUAR,
QYSH KUR ATA U LARGUA.


JU PERSHENDES TE GJITHEVE ,SHPRESOJ QE POEMA IME TE JU NXISE MALLIN PER SHQIPERINE,E KUDO QOFSHI TE JENI KRENARE QE JENI SHQIPETARE.ASHTU SI DHE UNE JAM KRENARE QE JAM SHQIPETARE. KOMPLIMENTI DHE PER POEZITE E SHKRUARA NGA DJALI NGA LONDRA .
Fillimi i faqes 
Dėrguesi ALBANIA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1) Dėrgo Email
 10/04/2007 14:57:07
HARRUAN VENDELINDJEN ,
NETET RRETH VATRES SE GJUHES SHQIPE,
HARRUAN DASMAT,NUSET SI ENGJEJ MBI KUAJ TE BARDHE,
NENEN QE GATUANTE NE MAGJE
BUJARERINE E VARFERISE,
PER VOCERRAKET E SAJ,
QE SOT S'DIHET KU JANE.
HARRUAT VAJZAT,
QE MUZGJEVE,
VRAPONIN RRUGEVE
FAQESKUQURA
NGA SHPOTITE E CAPKENEVE....

EH,SA E LARGET ME DUKET TANI AJO KOHE,
NUSET E REJA SOT
S'DUAN KRUSHQ E DASMORE,
E REJA NUSE VJEN VETE
ME MARREZITE E DJALLIT NE KOKE,
SI NE NJE SHETITJE NE PARKUN E RI ,
NA PARAQITET MREKULLI ,
SHEN MARI.

JO,
MEKATET E MEKATAREVE,
QE HUNGEROJNE NE BOTEN E MBRAPSHTE
NUK UA ULIN KRYET SHQIPETAREVE,
LE TE JETE SHEKULLI I VRAZHDE ,
SHPRESA JONE ESHTE MALI I LARTE.
DHE DO TE VIJE NJE DITE ,
QE TRADHETARI,
HAJDUTI,E BESEPRERI,
T'I KTHEJNE SYTE NGA VENDELINDJA.

ADRIATIKU,
DALLGET TEK KEMBET DO T'UA HEDHI
DHE PARA VDEKJES DO TU LINDE DESHIRA TE HIPIN MBI KRAHET E ERES
TE SHOQERUAR NGA DALLENDYSHET

-VAZHDON-
Fillimi i faqes 
Dėrguesi ALBANIA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1) Dėrgo Email
 10/04/2007 14:44:36
KISHA PARE SY
QE LOTONIN NGA PESHA E RENDE
E FATIT
SY QE NXIROHESHIN
NE UDHEKRYQET E BALTES,
SY QE KULLONIN LOTET E NATES.

EJ ,TI,BOTE E MBRAPSHTE DREJ NESH
LESHOJE LUMEJ ME URREJTJE,
QYSHKUR,
QYSH PARA SE UNE TE VIJA NE JETE

NE ISHIM SHENDERRUAR,
ISHIM DEFORMUAR NGA ERDERRINTARE
NE VRASETARE,
A THUA NA DUHEJ ME PARE
TE LOZIM PERDITE
TRAGJEDITE E
SHEKSPIRIT.

NEN PLUHURIN
E AUTOSTRADAVE TE TUA,NEN SYTE E BAJLOZEVE SEMAFORE,
SHQIPETARKA BEHEJ GRUA,
E ASKERRKUJT ,
DHE E TE GJITHEVE.

NEN BUZEQESHJET E VERDHA ,
TE POLITIKANEVE ,
U KRIJUA TREGU I SKLLEVERVE,
I TRAFIKANTEVE TE DROGES
TE ARMEVE,
TE NAFTES,
I BANDAVE,
QE PRODHONIN MANDATA VDEKJEJE.

VRASES TE VETVETES,
NE QE PERBUZEM DHE VETE PJELLEN TONE........
TANI NDUKIM BUZET,
FAQESKUQUR,
POR,OH,ESHTE VONE.

DHE JA,
ZOGJTE SHTEGETUAN
DREJT LUMTURISE,
POR SA MIJERA PERFUNDUAN DREJT HICIT?

- VAZHDON-
Fillimi i faqes 
Dėrguesi albania
mergim

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1) Dėrgo Email
 10/04/2007 14:31:15
EJ,TI BOTE E MBRAPSHTE,
NDALU DHE ME DEGJO PAKE,
ME DEGJO EDHE MUA,
BOLL TE KAM DEGJUAR,
BOLL ME KE SHITUR,
ME KE BLERE,MIJERA HERE.....

KUR TI NDERTOJE MREKULLITE E SOTME,
TEK UNE TINGELLONIN KEMBANAT E VDEKJES,

NEN TIGUJT E KESAJ KEMBANE
TI,BOTE E MBRAPSHTE,
ME PREVE,
ME VRAVE,
ME NDAVE,ME MBULLE NE KAFAZIN
E NJE ISHULLI TE SHKRETE
NEN RREZET PERVELUESE,KU S MUND TE BLERONTE,
ASNJE BISK JETE.

RRODHEN VITE TE GJAKTA ,
NEPER NJE GJUME VARREZASH.
UNE U THAVA ,U MPAKA
SI KORBAT
KLITHNIN BREZAT.

PIKERISHT NE KETE CAST
TY,BOTE E MBRAPSHTE
DIC TE RA NDER MEND
DHE THIRRE.
-VIKTIMA TE KETIJ SHEKULLI,
ZGJOHUNI,
ZINXHIRET E DHEMBJES
TERHOQEM ZVARRE
NEPER DHEMBJE,PERMBI PLAGE....

NE
NETET ME YJE
KERKONIM SYRIN E LIRISE,
TA PUTHNIM,
TA MBANIN NE SHPIRT,
TA KISHIM MBI KRYE,
PASTAJ LE TE VDISNIM


-VAZHDON-
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 10/04/2007 13:37:49
MIremengjeis te gjitheve ju uroj nje dite sa me te bukur per ju

Tani te pershdes nga zemra komplimentet e mia per poezite

dhe pershendetje per te gjithe
Fillimi i faqes 
Dėrguesi klodiana
germany

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)
 10/04/2007 09:32:18
mirmengjes si po ja kaloni atdhetar..mire jeni..deshiroj me gjith zemer te jeni sa me mire..ju uroj gjith te mirat e kesaj bote miqt e mi...ciao paci fat...ciao ciao atutti..
Fillimi i faqes 
Dėrguesi Perparim Rama
Tirane

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) Dėrgo Email
 10/04/2007 09:25:07
Pershendes te gjithe kukesianet kudo qe ndodhen me ka marre malli shume per Kukesin pasi ke shume vite qe nuk e kam pare, shpresoj se se shpejti do ta vizitoj qytetin tim te vendlindjes.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
 10/04/2007 05:10:32
per ty ........

je futur ne thellesin e shpirtin tim
ne trupin tim jemi ber nje
ne enderr je pran buzeve te mija

pse o dashurija ime te ndoll gjith kjo
per ty do te beja gjithshka
dote huja ne zjarr do te ndizja

tretem ne mendime te hutuara
e mendja ime gje prehje kur te kujton ty

sa te pa celluara jan pytjet ce ja bej vehtes
athua a me don e lehtas rrjellin lotet

vertet te dua perse sme kupton
po shkruaj mbi forcen e ketyre butonave
te desha te dua edote te dua gjithmon
edhe pse me trup ndoshta do i takoj nje tjetre
po shpirti im dote takoj vetem ty
e dote jesh pjes e pa ndarshme ejetes sime

kur trupin tim dota mbuloj dheu i zi
shpresoj tem pushojn dhimjet e zemres
lotet e derdhur per ty

ateher doti takoj vetem zotit
shpresoj temi fal mekatin
ce i bera vetes sime duke dashur ty me shum se vehten
ah sikur te jemi bashk e te mos mendoja per
vdekjen po vetem per ty per ty,ty.ty.ty

a ka faj kjo zemra ce seka harru
ishe dashuria me ebukur
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
 10/04/2007 03:21:51
pershendetje te gjithve e shpresoj te jeni mir e tja kaloni same mir


nata me trem dita me verbon
shiu sme lag djelli sme ngroh
kur ti nuk je e as un nuk jam,,

dua pa fund doren ta prek
ne trupin tend do prehem leht

behu zjarr te digjem edhe un
behu enderr merrme ne gjum
behu ere sillma nje fjal
zemra per ty po ndal po ndal

behu djell te lind me ty
behu un te flihem me ty
behu ere sillma nje fjal
se kjo zemer u fik eu ndal
behu behu ere e sillma nje fjal

pershendetje te gjithve
e ne vecanti atyre gje i premtojn
dikuj dashuri te sincert e polt shpirt
megjithse jan te rralla

nate e mir e shikoshi endrra te bukura
e nje dit tju kthehen ne rralitet ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Fillimi i faqes 
Dėrguesi erisa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 09/04/2007 23:55:12
Mirembrema te gjitheve
po cbehet mo cbehet ketu te gjithe jeni bere romantike ka lezet te hydh ne kete faqe ju lumte ju puth te gjithe
Skenderi flm pershendetje te vecante ke dhe nga ana ime
ciao naten e mire tegjitheve degjohemi neser
Fillimi i faqes 
Dėrguesi klodiana
germany

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)
 09/04/2007 22:45:44
mirmbrema te gjithve..pershendetje..mire jeni ...deshiroj te jeni mire...ju uroj fat lumturi ne jeten tuaj..naten ja kalofshi sa me mire...ciao notte
Fillimi i faqes 
Dėrguesi skenderi
athin

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 09/04/2007 21:41:08
mirmbrema per te gjith .jam i bukur dhe pa fat por jeta sme tremb aspak kam shoqri ne gjitha anet dhe te me rrine mendet she zemre kalojne dhe ty me kujtojne ne mendje je ti dhe smundem te kaloj dhe ato me flasi dhe smund ti degjaj dhe kur eger ju flas falje ju kerkoj dhe ne moment i shpjegoj se nuk flet mendja por flet zemra dhe ato zemra me thon cdo gje do kalojn por te mua sbesoj se te njera e dhurova dhe shum e dashurova ta dish nje jet per ty do mendoj dhe kurr sdo te harroj per mua do nje diell ce kurr ska perendu se zemra ime ty ska per te harru .. me kete pershendes te gjith te dashuruarit ..naten per te gjith dhe vecanti pershendetje per ersen te uroj nje milion pranvera te lumtura dhe plot mbarsi ...me nerime dhe respekt skenderi athin .....-==-==-=--=-=-=-=ciaoo tuti
Fillimi i faqes 
Dėrguesi we

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; YPC 3.2.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; InfoPath.1)
 09/04/2007 19:20:04
Sa er malli do me marr
dhe per ty do derdh vec lot
ndon se zoti na ka ndar
do te thot se jetoj kot
Nuk jam em si me par
kur pran meje ishte ti
tani ndjem e vetmuar si njeri pa njer
e di se ti po vuan
posht dherit qe te ka mbulur
po shpriti jot kurr ska vdekur
eshte ketu pran me mua
Fillimi i faqes 
Dėrguesi skenderi
athin

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322) Dėrgo Email
 09/04/2007 18:40:54
mirmbrema ERSA CKEMI MIRE JE .FALEMINDERIT PER RESPEKTIN po ce vetem per nje eshte ajo e fundi te gjej njeriun ezemres me te njejtin karakter me mua dhe me te njejti mendim per jeten te falenderoj shum per temat dhe shpreso ne te ardhmen te kemi me shum njerz te interesuar per te hupur nga nje teme dhe per tu pergjigjur
me respekt SKENDERI -ATHIN ciaoooo ciaooo
Fillimi i faqes 
Dėrguesi lini

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
 09/04/2007 17:56:37
ERISA


DO VIJE KOHA E NJERIUT TE JETES

ZOTI MENDON PER TE GJITHE

COFSH E GEZUAR
Fillimi i faqes 
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] (83) [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2003