Faqja Kryesore  >> Libri i Përshtypjeve
Shkruaj njė mesazh
Faqja 43/100
(mesazhet 856 - 870 nga 1500)
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] (43) [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit
Dėrguesi Agustin
peshkopi

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-GB; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4 Dėrgo Email
 01/07/2007 18:47:50
mirmbrema te gjitheve ju uroj nje nate te bukur dhe pa shqetesime cao
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)
 01/07/2007 18:20:26
pershendetje te gjithve gezohem ce jeni mir e ja kaloni mir,

pershendetje per ty erisa te uroj gjith te mirat ,e gezohem ce ja kalon mir ne usa,
e ketu ne angli sa per mua do thoja se esht nje jete e thjesht ,po ajo ce me bezdis me teper esht keto polaket se esht mbushur pellemb e polak e kan prishur fare , e persa i perket shoceris ketu esh e ftohur jo si shocerija shqiptare ce i mermalli per njeri tjetrin ketu te harrojn shum shpejt e dersa ne shocrin shqipetare ste harrojn kurr e kur ke nevoj per dica bejn tepamunduren perte ndihmuar epa zevendesushme shocerija shqiptare.

mengjesi im ishe ti
me zgjonin fjalet e tua
me ngrohnin puthjet e tua
kafeja ime ishte fjala te dua

mezis prisja ce syt ti hap
ety tete shihja prap
e un ty kur te shikoja
e pran vehtes te afroja
mendoja se cdo gje e fitoja
por kurr se mendoja se nga ti do u largoja
po ja ce keshtu perfundoj loja,,

erisa a te vjen kec tete pershkruai ty e sesa mund te jem i sakt nese set vjen kec, p,gj,,
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 01/07/2007 17:23:04
Sa per EVROPEN qe "na do apo s'na do"kjo menyre te foluri tregon se ne jemi shume mbrapa miku im ne menyren e te gjykuarit te evropes.Evropa esht nje demokraci e konsoliduar dhe natyrisht qe demokracia si sistem esht dicka ne progres ne permiresim te vazhdushem.Por ne albot kur vemi te flasim para evropes duhet te vemi te pregatitur sepse:ti mund te kesh te drejt por duhet edhe te dish ta paraqesesh me ARGUMENTA BINDESe TE DREJTEN TENDE QE TE FITOSH dhe jo te vesh e te flasesh kodra prapa bregut,sepse ata atje jane si puna e gjyqtarit dhe atje nuk ke te drejte te flasesh vetem ti qe ke te drejten nga ana jote por flet edhe kundershtari jot ,dhe n.q.s ai esht me bindes se ty ,fiton ai ,kjo esht demokracia.Kane te drejte te flasin te gjithe kush paraqitet me bindes ai fiton ,Pastaj ne kete mes ka dhe faktore te tjere ndihmus dhe demtus ,ndaj shteti ka per detyre qe te beje sa me shume reklamim pozitiv te vendit tone qe te risi fakoret ndihmus dhe te zvogeloj ata demtus......
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri
mi.usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 17:22:19
sikur ata shqiptare mos te kishin vajtur ne greqi ;ne shqiperi do te kish ndodh ;APOKALIPS.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 01/07/2007 17:12:39
.....dhe i thane greket Van der shtulit :Ketu s'ka minoritete,po ke ardh per kete vizite nuk lejohesh te hysh ne token greke,.Keto qe po te them jane plotesisht te verteta dhe mund ti verifikosh me ndonje qe ka qene drejtus ne ate kohe.Se ankimi grek ndaj minoritetit esht vetem per SHKOLLAT,kur refugjatet dhe arvanitasit greku nuk i lejon asnje lloj shkolle ,Ne fakt ky disproporcion esht krijuar nga servilizmi i ketyre qe na drejtojn dhe po ta kerkosh me force greket jane te detyruar te hapin shkollat,por qeveritaret tane kane mentalitet QEHAJAJI perballe mentalitetit DHJAKONAR te grekeve.Sa per ate qe thua ti shyqyr qe esht greku ku punojn shqiptaret.Une them do ishte me mire te mos ish greku sepse ata shqiptare qe kane vajt ne greqi do rinin ne shqiperi dhe ne ket menyre nuk do lejonin qeverine te bente EXPERIMENT ME EKONOMINE shqiptare nepermjet kesaj reforme CNJEREZORE EKONOMIKE QE I HIDHTE NJEREZIT NE RUGE DHE QE s'donte t'ja dinte per fatin e familjes shqiptare .......
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 01/07/2007 17:01:04
Geri --Sa per minoritetet ,kushdo interesohet ne evrope dhe sidomos per ate grek qe esht tek ne pasi greqia esht anetare e BE dhe engre zerin shume atje ,dhe engre zerin kot .Ja te te jap nje shembull te interesimit te evropes.Ne 1996 erdhi ne shqiperi VAN DER SHTUL-komisioneri i evropes per minoritetet,dhe ai u cudit kur pa se ne minoritetin grek ne shqiperi kishte :nje mesues per tre nxenes(dhe ishte bashke me Janullatosin);ok.dhe Van der Shtul tha :Nuk ka vend te botes qe te respektohen te drejtat kaq mire,Ndersa Janullatosi atere tha :--ketu nuk esht problemi se nuk ka shkolla por nuk ka nxenes...Dhe sic e shef tani Janullatosi po perpiqet te beje nxenes.Kur Van der shtul erdhi ne tirane berisha i tha :Tani shko ne Greqi pasi atje kemi me mijera greke me origjine shqiptare qe nuk kane asnje shkolle te vetme(-pasi ato dite ishte ne tirane kryetarti i arvanitasve ARISTIDH KOLA),dhe Van der shtul shkoi ne Athine dhe ata nuk e lejuan te dali nga aeroporti ,.....
Fillimi i faqes 
Dėrguesi biondia
genova

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1)
 01/07/2007 16:15:56
Mirdita te gjitheve kudo qe jeni .Nje urim per te gjithe djemt e vajzat shqiptare qe jane me provime "suksese".
Shoh se djemte kane nisur nje bisede serioze dhe nuk mendoj se do kene deshire te hyje nje vajze e ti "japi mend" keshtu qe po ju le te qete ne diskutimet tuaja vetem them se cdo njeri nga ju ka te drejte sipas mendimit te tij .
Nje puthje te madhe per te gjithe ju qe shkruani ne kete faqe te rinj e te vjeter ,pershendetje dhe ti Sallaku .
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri
mi.usa.

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 15:31:54
rajmond debatet ne parlamentin shqiptar nuk kane asnje ngjashmeri me ate japonez apo ato te evropes.POLITIKANET SHQIPTARE PO E MBAJNE SHQIPERINE PENG SEPSE E KANE MENDJEN TEK PERFITIMET PERSONALE
Fillimi i faqes 
Dėrguesi lin
athine

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 01/07/2007 12:26:44
................ ketu kan filluar te behen muhabete kot
................ mundohen te luajne rolin e intelektualit.....
,,,,,,,,,,,,, shume mire,se ne shqiptaret jemi mesuar '''doni me per belulin'''
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri
mi.usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 05:04:44
rajmond.ti thua se evropa ka organizma dhe si le greket te bejne si te duan,une do te thosha se po ta donte EVROPA SHQIPRINE DO TA KISHTE FUT NE B.E.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi GERI
MI.USA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 04:41:22
DHE QEVERIA E JONE i pergjigjet ketyre minoriteteve me MOTIVIN;TE RRUAJM SA TE RRUAJME SE QARE E KEMI NESER JEMI A SJEMI.(sa per te qeshur.)
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri
mi.usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 04:17:57
RAJMOND,SA PER PYTJEN TENDE PERGJI GJA E IME ESHTE KJO;"E KUJT ESHTE DUKE I RENE NDERMENT NE SHQIPERI PER TE DREJTAT E MINORITAREVE QENDRONI PAK me kembe ne toke ju lutem shume se QEVERIA SHQIPTARE NUK KA VETEM MINORITETIN QE FLISNI JU,tani se fundi eshte kriju edhe :partia e MINORITETIT KINEZ.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi GERI.
MI.USA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 03:42:23
O Rajmond idashur thuj shyq.zotit QE KA NDOPAK PUNE NE GREQI SE KU DO SHKONIN GJITH ATA SHQIPTARE TE SHKRETE.MOS ME THUAJ SE NUK TE GEZON DHE KY FAKT.SA PERshfrytezim te gjithe ne emigrantet shfrytezohemi njesoj ne mbare boten pak-a-shume.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi GERI
mi.usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 01/07/2007 03:15:05
Rajmond,une nuk thashe se greku po na ndihmon dhe ka hap krahet per te na prit neve mos ma drith
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 01/07/2007 01:51:41
.....Greket jo se ndihmojn ne ,por ata kane nevoj per krah te lire pune,se ta thash njehere dhe mos bej sikur s'kupton ne kapitalizem nuk ka njeri qe te mban ty me buke se i vjen keq per ty.ai te mban me buke ty kur ti punon per te or mik,dhe nga ana tjeter ai miku grek ne te njejten kohe mundohet te te shkombetarizoje ty,duke te detyruar te nderosh emrat fene ,te vaftisesh,etj etj ,te detyron e te thote mos me fol shqip por greqisht dhe te thot vaftisu qe te mos jesh turk allvanos ,esht tepr qesharake teoria e grekeve por ne te njejten kohe ajo teori perpiqet qe te harrij nje rezultat tragjik per te ardhmen e shqiperis,.keshtu qe meqenese shqiptaret punojn dhe pasurojn greket ne duhet ta kthejm shqiperin ne greqi sipas birjeve te greqis.keto dite lobi grek ketu ne USA botoi nje rezolute qe te drejtat e minoritareve shkelen ne shqiperi.Tani une te pyes ty o Geri;Ti si thua shkelen apo jo?Sa per ate qe kam thene une per shqiptaret e amerikes lexoje mire dhe pastaj kthe pergjigje,ok?
Fillimi i faqes 
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] (43) [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit

PƋRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2003