Faqja Kryesore  >> Libri i Përshtypjeve
Shkruaj njė mesazh
Faqja 46/100
(mesazhet 811 - 825 nga 1500)
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] (46) [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 29/06/2007 22:47:02
E shikoj se u bera pak i bezdishem po dua te shtoj nje dicka qe fatkeqsisht komjuteri nuk e nxjerr ashtu sic' e kam shkruar ose kam gabuar se kam shkruar me nxitim.
Fishta e quan Europen "K-u-r-v-a e motit", kushtu e kam cituar edhe perpara pa nuk e nxori kompjuteri.Tani i ndryshova shkronjat me shprese se do te nxerri tamam se eshte fjale banale!
Pershendes miqt e mi te vjeter dhe te ri te ketij web. dhe Shqiptaret kudo qe jan.
-Per "Bionde" Genova!
Te uroj pushime te gezuara mikja ime!
Kur te kthehesh beju e gjalle se u harruam fare.Ke shume te fala nga grupi familjar "S", ketu ne NJ!
Mire u lexofshim!
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 29/06/2007 22:30:41
Kam besim se "Geri" do te me kuptoje drejt per sa shkruajta me poshte.
Jane me pozitiv ata qe japin mendimet e tyre se sa ata qe rrin pasiv dhe nuk thon dy fjale.Sa per ate qe thoshe se Europa ben hesape bashkimi etj.. e ne llogarisim ka ka pire se fundi uje...., edhe ketu do te ndalem!
Europa i ka ne rregull punet dhe nuk ka shtet a's komb me fatkeq se sa ne!
Toka amtare eshte e shperndare ne 5 shtete si pasoj e padrejtesive te Europes, qe Fishta i madh e quan :"njerez e motit"Ne nuk i kemi borxh kujt, Europa na ka ne borxh!
Do te perfundoj kete shkrim te tejzgjatur edhe me nje replik me "Raimondin"!
Nuk e di se ku e ka bazen ajo shprehja juaj per shqiptaret ne USA:"me nivel dhe kulture te ulet!"
Ky eshte nje ofendim total dhe duhet te kerkosh falje sepse secili njeri perfaqson vetveten dhe a'snjeri nuk ta leshon rrugen per aq sa i takon secilit!
Me pelqej tema qe hape dhe argumentet qe jepni po kurre ky pergjithesim!
Me shume respekt per te gjithe!
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy!

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 29/06/2007 22:06:04
Ta dini mire se Greket kan spekulluar, dhe kan perfituar dhe vazhdojne te perfitojn nga kulturat e popujve qe kan gjetur ne emer te ""kultures helene"
-Vete filozofi grek Herdoti, thote se"Greket nuk kan qene te paret ne kete toke, dhe nese ka patur te tjere me pare, atehere eshte me se e qarte se u detyrohen atyre per nje pjese te rendesishme te qytetrimit"
Ata mundohen te anashkalojne "pellazget misterioz" te cilet i kan gjet aty ku jane.Nuk do te thellohem shume se do te me duheshin dite te tera, dhe njohuri qe duhet ta pranoj se nuk i kam te plota, megjithese lexoj shume! Kemi qene popull fatkeq qe ne lashtesi te neperkembur, te shtypur te ndare dhe keto jane pasojat e barbaris qe kan perdor ata qe kan ardhe mrapa nesh ketu ne rajonin tone.
Po ama duhet te jemi krenar qe kemi mbijetuar, dhe duhet te bejme c'mos te shpalosim vlerat e verteta qe kemi.Duhet te pergjithsojme te miren dhe te jemi krenar se vertet jemi komb i zgjuar dhe i pa vdekshem!
(Vijon)
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy,USA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 29/06/2007 21:29:57
-Vazhdim
dhe minoritetit grek ne Shqiperi.Te lutem mos e harro ate qe i ben popullit Shqiptar te Cameris!A i keni pare videot e fundit te publikuara ne internet si si trajtohen Shqiptaret ne Greqi.Ato japin vetem nje aspekt te mizoris se tyre te c'frenuar!
Ata po mundohen te shtrihen tamam si ai "oktapodi" i tmerrshem ne te gjitha pikat e dobta qe fatkeqsisht nuk na mungonje!
Nuk them se jemi te persosur si popull!A's greket nuk i permledh ne nje kope!
Greker jane edhe ate qe kan ndihmuar shume e shume Shqiptar, edhe ata qe ngren koken kunder diskriminimet e recizmit te c'frenuar, sic' jan Shqiptar ata qe kan vjedh e grabit ne Greqi.E pergjithshmja eshte pozitive nga ana jone!
Shqiptaret po punojne dhe ndertojne Greqin te imponuar nga pasojat e se kaluares.As'nje shqiptar nuk e le vendin e tij nga qejfi dhe te behet argat i grekut!
Po ama ata nuk duhet ta c'frytzojne kete dobsi tonen per te marre neper kembe !ato vyrtyte te c'muara qe kemi si komb!
(Vijon)
Fillimi i faqes 
Dėrguesi "Sallaku"
New Jersy, USA

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; ZangoToolbar 4.8.3)
 29/06/2007 21:15:03
Nje pershendetje per te gjithe!
Si nje antar i thjeshte, dhe i vjeter i ketij web. desha te shkruaj nja dy fjale mbi temen qe po diskutojne personat e me poshtem.
Me vjen shume cudi me disa qe nuk e njofin tamam realitetin shqiptar. dhe nxitohen qe te shkruajn disa gjera te pa arritshme.Eshte fantastike te levrosh historin, te pasurosh bagazhin dhe njohurit.
Me pelqen tema qe "Rajmondi" nga Vlora ka prekur.Historia duhet ta njofim te gjithe aq sa mundemi.
Nje gje do ti thosha "Geri" nga Tirana!
-Me duket se qenke i shkeputur nga realiteti i sotem Shqiptar.A nuk e di ti i nderuar, se Greku po perdore menyrat me te liga vetem e vetem qe te zaptoj te quajturin "Vorio -epir"?Ke degjuar per kockat e sa e sa shqiptareve qe u c'varrosen mizorisht nga kelyshet e grekut vetem per te vertetuar gjera absurde?.Po per historin qe po mundohen te shtremberojne, po per "Bollanet" e Himares lashtesisht Shqiptare qe mundohen te ven barazim midis ceshtjes se Kosoves, (vijon)
Fillimi i faqes 
Dėrguesi ekloa
prizren

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) Dėrgo Email
 29/06/2007 12:24:26
qkemi kjo essikaloni, qa ka te re a ne Tirane ,a kkan filluar pushimet akoma jo ,se nuk o du me shku askund tjeter veq ne SARANDE
Fillimi i faqes 
Dėrguesi tani
londer

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)
 29/06/2007 10:45:18
njedit e mbar perte gjith qoft

peshendetje erisa gezohem qe jemir e ja kalon mir
po qthot jeta ne usa esh ngroht apo ftoht,
po njerzit ja shoceror apo njerez te pa perfillshem ,.;

ja kalofshi same gezuar tegjith
Fillimi i faqes 
Dėrguesi sadiku

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
 29/06/2007 10:10:43
O kadrio nuk e baj ate pune se jena cuna te paster cuna me zemer kuptove.pse ai nyja nuk e ka prek akoma.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri nga tirana
michigan usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 29/06/2007 07:23:18
keshtu une desha te thosha se nuk ka perse te endemi neper komshinj dhe ti akuzojme.mesa kam pare kohet e fundit si e shpjegon faktin qe edhe mediat italiane flasin keq per ne apo dhe ato kerkojne pronat e V.Manuelit qe i blene per nje cope buke apo aq me keq ja dhurum.RAJMOND I dashur shume shtete te tjera po krijojne nje opinion negativ per ne dhe kjo nuk eshte nje rastesi.U be kohe qe ne shqipri nuk investon ndonje shtet serioz perendimor ,pervec firmave turke si puna e asaj qe mori telekomin,apo ndonje firme kineze qe ske ku e kap se te ngel ne dore.shqiptaret nuk dijne te qeverisin sepse jane teper hakmares dhe inatcinj,dhe po vazhduam keshtu shume shpejte do te ngelemi vetem si ajo anija ne mes te detit pa busull qe sdi se nga shkon,por kesaj radh e shpresoj qe shqiptaret te hidhen nga anija dhe te mos presin sa ti vije uji tek fyti.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi geri nga tirana
michigan usa

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
 29/06/2007 06:33:24
rajmond;ti po thua se greket jane nje pengese e madhe per shqiperine dhe kane spiune dhe njerez te tyre ne shqiperi qe punojne per ta;dhe se lene vendin tone qe te shkoje perpara.Une desha te thosha se fajin se kane greket.shqiptaret tere kohen kane ngrene kokat e njeri tjetrit;ndoshta edhe kur greket skane ekzistuar fare;ne jemi mare gjithmone per hunde nga te tjeret dhe gjithmone eshte futur nje i trete per ti dhene drejtim.fatkeqsisht kane qene shume te paket shqiptaret qe kane dash bashkim.shume shqiptar shohin gardhin e shtepise se tyre dhe sdun me dit se cbohet ke rruga aq me teper ke kufiri.Une them se ne shqiptaret karakterizohemi si:mendjemedhenje,inatcinj,sharlatane,kunguj dhe te gjithe ne gare per te dhene ment.shtresa intelektuale sh.q.tare e vertete eshte e paket dhe e shperndare neper bote,ato qe kane mbet ne shqipri i ka mbyt tymi i kafeneve,i makinave,i plerave qe digjen naten dhe varferia e tranzicionit.vijon.
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 29/06/2007 01:00:49
Ne fund doja te te thosha ty GERI se edhe mua me ka marre malli per qytetin tim ndaj dhe kam vene emrin tim te vertet aty qe po ta shikojn miqte e mij te futen ne kete site ,pasi ata e dine qe une e kam pasion historine ,dhe shkencat njerezore dhe te bisedoj me ta,sepse ketu ne amerike shqiptaret kane nivel kulturor teper te ulet dhe me ngrihen nervat kur bisedoj me ta ,.Me te verte me ka marre malli per qytetin tim ,per te gjithe ata atje qe nga me i miri deri tek me i ligu,per plazhet ,per baret restorantet ,per shoket dhe shoqet atje,per xhiron e darkes ne rugen VLORE -SKELE ,qe eshte aq e bukur,per kafenete buze ruges,per humorin dhe shakate qe benim atje,PER ngacmimet ,ironite ,biles edhe per per cdo gje ,cdo gje pa perjashtim,per mua S'KA VEND ME TE BUKUR NE BOTE SE ATJE PER MUA dhe tani nuk me vjen turp ta them qe jam i perlotur ,sepse :------Cdo Gje SHQIPTARE Eshte e DASHUR Per Mua---
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 29/06/2007 00:42:45
...Dhe refugjateve ska cu beje greku se EVROPA ka organizma nderkombetare qe nuk i lejojne birJET e greqise te shijn si te duan por ESHTE SERVILIZMI PA ARSYE I QEVERISE SHQIPTARE qe i jep liri veprimi grekut me ne.Do te jap nje kuriozitet per racen e grekut.Sipas nje studimi te shkncetareve GENET E GREKEVE KANE DALE TE NJEJTA ME TE ETIOPIANEVE,--kete e ke tek siti per alexander the great,.Ta them qe ta verifikosh se ajo qe po them esht me se e vertete,ok?.Tani ne greqi kemi 4 milion shqiptare-arvanitas dhe 600.00 enigrant si dhe ne veriun e greqise jane reth 2 milion shqiptare came ,vllehe,ebrej,sllave ,etj.Ndaj dhe POUQEVILI-ambasadori frances ne Janine ne 1810 thosh se:GREQIA DUHET QUAJTUR :NOVA ALBANIA,;Keshtu qe greket jane minoritet ne shtetin etyre kerkojn te prishin shtetin tone,meqenese kane nja dy fshatra me ca argate te ardhur nga DROPULLI I PELPONEZIT ,__Mos harroni se Lord BAYRON ka thene per GREKET:---THEIR LIFE IS A STRUGLE AGAINST THE TRUTH---perfekte per ata qelbanike
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 29/06/2007 00:03:54
...Dhe sa per refugjatet qe punojn ne greqi,.greku i mban ata atje jo se do te na ndihmoj ne por se ka nevoje per veten etij se ndryshe nuk i mbante,pasi ne kapitalizem nuk ka ALTRUIZEM kur vjen fjala tek paraja.Keshtu qe esht egabuar ajo teori se duhet ta leme grekun te thote cte doje se kemi refugjatet atje
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 28/06/2007 23:52:16
Geri sa per greket qe thua ti ,pse une e kam zene me greket,po te them pse?--Po ta shikosh keto 17 vjet demokraci ne shikojm se greket vazhdojn te bejne nje ofensive drejt shqiperise ne cdo fushe te jetes:ne religion;ne sistemin bankar,ne privatizime,ne rekrutimin e politikaneve shqiptare, ne menyre qe te realizojn qellimin e tyre te felliqur -VORIOEPIRIN sic e quajne ata.Tani ,ata me llojin e propagandes dhe fushates se tyre dinake qe bejne kunder nesh mua ata me FYEJNE INTELEKTIN ,pasi qellimet e tyre jane shume te dukeshme ,spiunet e tyre ne shqiperi jane shume te neveritshem dhe kuptohen nje milje larg se ku e kane qellimin,duke filluar nga JANULLATOSI --qe me ben per te qeshur kur hiqet si fetar i THEKUR, dhe deri tek NANO ,MAJKO,MILO dhe disa te tjere spiune te rendomte qe te vjen per te vjelle kur i degjon qe mundohen te genjejne ne me mediokritetin e tyre,ku ata justifikojne parate qe kane ne bankat greke,ok? DHE KY ESHTE NJE PROBLEM JO I VOGEL QE TE GJITHE DUHET TA DISKUTOJN
Fillimi i faqes 
Dėrguesi raimondi nga vlora
new york

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727) Dėrgo Email
 28/06/2007 23:39:55
....dhe SHQIPERIA :Asnjehere vendi yne s'ka pasur krim te frikshem te organizuar dhe qe te kete perkrahjen e fshehte te shtetit sic kane pasur greket dhe serbet,por problemi esht se ne na ka dale nami pas shteti yne nuk i mbron shtetasit e tij,Cdua te them me kete:__Ky lloj shteti qe ne kemi eshte shtet karagjoz dhe nuk ben propagande pro shqiperise ne menyre qe keto krimet sporadike qe bejn elementet kriminale shqiptare te mos bijen ne sy.Dhe per shkak te mungeses se kesaj propagande ne dalim sikur ne skemi gje tjeter c'ti japim EVROPES por vecse krimin e rendomte te rruges.Me kuptoni drejt kur flas per PROPAGANDE- e kam fjalen per ate reklamim qe duhet te bejme drejt evro[pes me kulturen tone me studiusit tane me njerezit tane te talentuar ne muzik art kulture sport dhe jo ti leme ata te na i marre greku,sepse te talentuarit jane THESARI I CDO SHOQERIE DHE CDO SHTET I PERDOR ATA SI VITRINE E VENDI TE TYRE dhe propagandes dashakeqe te GREKEVE duhet ti kundervihemi me FORCE ,PIKE.
Fillimi i faqes 
Faqja Faqja e Parė Faqja e Kaluar [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] (46) [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] Faqja Tjetėr Faqja e Fundit

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2003