Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Afrohu"

Teksti i kėngės:

Dua t'i harroj sot fjalėt
le tė flasin vetė vėshtrimet
Le tė flasė dora qė dridhet
kėtu mbi kitarėn time

Se kur herėt bie nata
njė dritė ndizet brenda meje
Njerėzit, fytyrat fiken
asgjė tjetėr s'ndjej veē teje

Nėpėr javė rrjedh trishtimi
cigaren prapė kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetėm unė kam ndyshuar

E tėrheq imazhin tėnd
me vete nėpėr gjumė
jemi bashkė por nė agim
i vetėm mbetem unė

(refren)
Tė shoh me qartė kur ti je larg,
afrohu te te dua
Edhe nėse kjo ėshtė lojė
nuk mė pėlqen te luaj
-----------

Diēka mirė e kam ditur
vajzat vdesin porsi lule
Njė petal qė m'solli vjeshta
nėpėr flokė vjen e mė ulet

E tėrheq imazhin tėnd
me vete nėpėr gjumė
Jemi bashkė por nė agim
i vetėm mbetem unė

(refreni)

Dua ti harroj sot fjalėt
kuptoji ti vėshtrimet
Nata dridhet mbi rrugica
dhe ti mbi dorėn time

*Pėrgatiti: lira


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012