Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Hija"

Teksti i kėngės:

Me ndjenjat jam ulur nė dhomė, e bisedoj
Ato janė dashuruar me ty
unė nuk i besoj
Me hile trėndafilash dimri
qė ēelin mbi re, tė krahasojnė
Si harqe ylberėsh ku duart
rreth flokve tė tu duan tė qėndrojnė
Mbi udhėt e fletės time
fillojnė tė vrapojnė
dhe tingujt nga pas po i ndjekin
Unė pėr njė cast ndaloj
tė gjith mė shikojnė
dhe nisin e presin
u them po shkoj
Hey, ta takoj.

Nga duart e ėndrrės tė marr
nga yjet e ftohtė
Mbi krahėt e mija tė mbaj
nga ėndrra tė mbroj
Rreth tėje ndjenjat e mija
dhe tingujt e lasht
njė herazi thon
Ky djal qė ju shihni pranė
ka shekuj me rradhė
qė ju kėrkon

Harroemi nė brigje prekjesh
Nė kėngė vetėtimash
Nė dete tė artė buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Nė majat e lira
ku vetėm njė zė ėshtė dėgjuar
Hey hey jam dashuruar

Harroemi nė brigje prekjesh
Nė kėngė vetetimash
Nė dete tė artė buzėqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Nė majat e lira
ku vetėm njė zė ėshtė dėgjuar
Hey hey jam dashuruar

*Pėrgatiti: ENDRI (endri_24@hotmail.com)


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012