Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Violina"

Teksti i kėngės:

Ajo e donte mė shumė
se ēdo gjė nė kėtė bot
Pėr tė ish magjia
mbi humnerėn e plot
Me tė vraponte
rrugėve nėn shi
Bashkė kishin qarė qė fėmijė
Dhe kur tė dyja luanin
kur tė dyja vallėzonin
Ajo dhe vjolina e saj
nė mendjet tona
kan qėnė ēdo natė

Mbaj mėnd se njė dit vetėm ish
Krahapur drejt njė pėrqafimi u nis
Vjolina nė dorėn e saj mė nuk ish
Dhe vajza tashmė kish humbur
nė krahėt e tij

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot mė se dėgjonte
U nisėm dhe me vete thamė
Ka rėnė nė dashuri pėr herė tė parė

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot mė se dėgjonte
U nisėm dhe me vete thamė
Ka rėnė nė dashuri pėr herė tė parė

*Pėrgatiti: ENDRI (endri_24@hotmail.com)


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012