Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Hajde"

Teksti i kėngės:

Hajde, hajde,
ti mos flij,
kėt' zemėr prapė do ta gėnjej
(2 herė)

Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta
kėtė histori pata
harroj kohėt e arta

S'e di pse kaq kohė pata
udhėtim nė rrugėt e gjata
qėndroj nuk mund tė vrapoja
historinė time kujtoja

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...

(refren)
Hajde, hajde, hajde
ti mos flij
kėt' zemėr prapė do ta gėnjej
-------- (2 herė)

S'e di pse kaq kohė pata
udhėtim nė rrugėt e gjata
qėndroj nuk mund tė vrapoja
historinė time kujtoja

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...

Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta
kėtė histori pata
harroj kohėt e arta

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...

(refreni)

Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta

(refreni)

*Pėrgatiti: Irena Merkuri
dhe Shkodra


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012