Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Vetja ime"

Teksti i kėngės:

Kam dėshirė tė tė harroj
Dua tė kėrcej
Dua shumė larg, larg tė shkoj
Veten ta mbėrthej
Dua dhe unė
Mė shumė tė kėndoj
Qė zėrin tim, zėrin tim
Me ju ta bashkoj

***refreni***
Unė vetėm dua, dua, dua
mė pėlqen tė kėrcej,
Unė vetėm dua, dua, dua
mė pėlqen tė gėnjej,
Unė vetėm dua, dua, dua
mė pėlqen tė kėndoj,
Unė vetėm dua, dua, dua
mė pėlqen tė jetoj.
---------- (x 2)

(pėrsėritet nga fillimi)

(tre herė)
Hej, lėri mendimet
Eja me ne ti kėrce
Lėri, lėri zhgėnjimet
Veten mos gėnje

(refreni)

*Pėrgatiti: Odeta FECAMI


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012