Faqja Kryesore  >> Muzikë
 

Kėnga:

"Dashuria"

Teksti i kėngės:

Sa herė mė ke pritur
tek vėndi qė ne dimė.
Mes shiut rrėke
ku era sillte stuhi.

Tė dy tė lagur, strukur qėndronim
e s'ndjenim ne vetmi.
Vetė mė mėsove se dashuria
ka diell dhe nė shi.
Vetė mė mėsove se dashuria
tėrė qiellin ka ēati.

Njė ditė buzė detit
mė pyete si fėmijė:
"Vallė dashuria
a deti ka mė thellėsi?"

Pastaj e dashur, kokėn mbėshtete
pėrgjigje prisje kot.
S'di nė ē'thellėsira humba i tėri
por di se s'dilja dot.
S'di nė ē'thellėsira humba i tėri
por di se s'dilja dot.

(2 herė)
Vetė mė mėsove se dashuria
ka diell dhe nė shi
Vetė mė mėsove se dashuria
tėrė qiellin ka ēati

*Pėrgatiti: Ilir Koci


 

 

PĖRSHTYPJET  ::  KUSH JEMI  ::  KONTAKTO  ::  FORUM  ::  CHAT

Albanian Network Group - 2012